Ξεκίνησαν οι εγγραφές για την Εκπαιδευτική Ρομποτική

Η Ακαδημία Ρομποτικής - FutureLab by ACTA Τεχνοβλαστός Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σας καλεί να εγγραφείτε στα μαθήματα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής που πραγματοποιεί για το σχολικό έτος 2019-2020.

Στο εκπαιδευτικό μας κέντρο κάθε μαθητής:

• εντάσσεται σε ολιγομελή τμήματα για να είναι πιο άμεση η αλληλεπίδραση του με τους συμμαθητές και τον εκπαιδευτικό.

• παρακολουθεί δομημένους κύκλους σπουδών, ώστε από το αρχάριο επίπεδο να επιτύχει το ανώτατο επίπεδο γνώσης.

• συμμετέχει σε διαγωνισμούς Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στην Ελλάδα, με τη δυνατότητα διακρίσεων στο εξωτερικό.

Με το πέρας κάθε κύκλου σπουδών, ο μαθητής πιστοποιείται από τον Τεχνοβλαστό του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, την ACTA.

Η Εκπαιδευτική Ρομποτική αποτελεί ιδανική επιλογή για τον γονέα που αναζητά μία εξωσχολική δραστηριότητα για το παιδί του, η οποία να συνδυάζει τη γνώση με τη διασκέδαση!

Κάνετε εκδήλωση ενδιαφέροντος στην ιστοσελίδα μας και επισκεφθείτε μας στο εκπαιδευτικό μας κέντρο για να γνωρίσετε κι εσείς τη συναρπαστική Επιστήμη της Ρομποτικής!!!